Konstancja - Babcia Klerycka

Archiwum Rodziny Skuriat
1891-1980

Galeria Zdjęć Pulsu Polonii

Kliknij na zdjęciu aby zobaczyć całą fotografię.

Pomnik Zdjęcie kardynała Karola Wojtyły z dedykacją dla Babci. Autorka opowieści, Ernestyna w Australii. Foto Danuta Wawrzyniec. Ojciec Konstancji, Adam Giedziun wyemigrował do Ameryki.Prawnuczkę wywiało na jeszcze dalszy kraniec świata.
Konstancja i Wincenty Skuriatowie, Brasław - Dukiele 16 maja 1932. Rodzina Skuriatów w maju 1932 r. Siedzą: Wincenty i Konstancja, a obok niej najmłodszy Alfons; Stoją (od lewej) Julia, Nikodem i Emilia. Na dole siedzą: Feliks i Teresa. Po lewej: Konstancja (być może z najstarszym wnukiem).
Krzyż stanął na miejscu, gdzie bandyta chciał zastrzelić syna Konstancji, Nikodema. Postawiony już po wojnie, krzyz został poświęcony przez ks. Bujnowskiego z Belmont. Na zdjęciu prócz Konstancji widzimy rodzinę żony Nikodema: Marysię Juchniewicz z siostrami Renia i Heleną oraz ich mężami Stanisławem Jankowskim i Stanisławem Tranem. Zdjęcie zrobione prawdopodobnie na krótko przed Podpis na zdjęciu mówi Bartoszyce. Wielkanoc z podopiecznymi klerykami.
Babcia Klerycka z podopiecznym z Pelplina. Pluton klerycki - drugi od prawej Alek (Jerzy) Popiełuszko. Bartoszyce 1964.Od lewej: syn Feliks, wnuczka Ernestyna (po pierwszym roku studiów), Konstancja Skuriat i syn Nikodem.
Konstancja - Anioł Dobroci. Konstancja z synem Nikodemem, ok. 1978 r. Ostatnie lata spedziła u córki w Słupsku. Tu zmarła 23 października 1980 r. W pogrzebie wzięło udział kilkudziesięciu kapłanów z całej Polski.
Po latach zrodził się pomysł zbudowania pomnika. Poświęcenie pomnika poprzedziła uroczysta Msza św.
Tak wyglada grób Babci Kleryckiej w Słupsku. Najstarszy wnuk Konstancji, Bolesław.