Zespół Młodzieżowy z Chicago - Paderewski Music Academy – wystąpi w Sydney z programem Muzyka Królów Polskich:
W klubie Polskim w Ashfield jutro w sobotę 19 lutego o godzinie 18.
A w niedzielę 20 lutego W Sali Jana Pawła Drugiego w Marayong (po mszy św.) o godzinie 12,15 w południe w sali parafialnej Jana Pawła II.
Oraz w Klubie Polskim w Bankstown rownież w niedzielę 20 lutego o godzinie 16.
Wstęp $12, dzieci do lat 12 wstęp wolny. Informacje Marysia Rosiak tel. 4754 4049.
Fundacja Kulturalna Pulsu Polonii pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia gości z Chicago i do zorganizowania koncertów. Przede wszystkim głęboki ukłon dla niezmordowanej Marysi Rosiak za koordynację całego pobytu młodych muzyków; mocny uścisk ręki dla Feliksa i Jana Molskich, którzy na kilkanaście dni przyjęli na siebie rolę kierowców i przewodników; chyba tylko modlitwą odwdzięczymy się ks. Henrykowi Zasiurze za udzielenie gościny w Domu Jana Pawła II; serdeczne Bóg zapłać ks. Antoniemu Dudkowi za użyczenie sali w Marayong na próby oraz koncert; drogiemu Marianowi Polakowi najserdeczniejsze podziękowania za użyczenie sprzętu do nagłośnienia na koncerty; z całego też serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które udzieliły gościny na terenie Sydney i które służyły pomocą we dnie i w nocy. Na wielką wdzięczność zasługuje kierownictwo polskich klubów, które życzliwie i z wielką elastycznością wyraziły zgodę na zmianę terminów koncertów, co spowodowane było komplikacjami na lotniskach USA w powodu burz snieżnych. Słynna polska gościnność sprawiła, że wizyta amerykańskich miłośników Tadeusza Kościuszki zarówno w Australii, jak i na samej Górze Kościuszki okazała się prawdziwym sukcesem.
Dziatwa z Chicago aż piszczy z zachwytu.Miała fun nie tylko w Charlotte Pass Village, gdzie występowała w schronisku Pygmy Possum oraz przed Hotelem Kosciuszko (grała m.in. Wiesiowi Paździorowi). Wczesniej w obecności polskiego ambasadora J.E. Andrzeja Jaroszyńskiego grała i tańczyła w Kanberze na National Multicultural Festival, zagrała też podczas mszy św. w kościele w Jindabyne, gdzie ongiś proboszczem był sp. ks. Wally Stefański; miała warsztaty muzyczne z młodzieżą ze Snowy Strings Youth Orchestra i wspaniały szkolny koncert wespół z nowo poznanymi kumplami z Jindabyne... Amerykanie i Australijczycy bardzo się zaprzyjaźnili i Snowy Strings dostały zaproszenie do Chicago na rok 2013. W drodze powrotnej z Gór Śnieżnych młodzież z Chicago zwiedziła nowy parlament, gdzie też wystąpiła i na pamiątkę dyplom dostała.
Wczoraj i dzisiaj młodzież polonijna z Chicago (w której jest trójka uroczych czekoladowych dzieci z małżeństw mieszanych) zwiedza Sydney i okolice.
No a jutro pierwszy koncert w Sydney! Serdecznie zapraszamy.
Ernestyna Skurjat-Kozek
Pierwsze chwile w Charlotte Pass Village. Od lewej Wojciech Niewrzoł (dyrygent), trzecia z lewej Barbara Bilszta-Niewrzoł, dyrektorka Paderewski Symphony Orchestra, Ernestyna Skurjat-Kozek oraz prof. Lidia Filus z Fundacji Kosciuszkowskiej |
Wszystkie zdjęcia: Puls Polonii |
Paderewski Music Academy ma również folklor amerykański w swoim repertuarze |
Oglądajcie zdjęcia z pobytu w Australii na stronie internetowej Paderewski Symphony Orchestra
|