Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
2 stycznia 2021
17 stycznia 2021 - Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej
Aleksandra Smolny

Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych (PASSH) to uczelnia, która za cel swojej działalności naukowo-dydaktycznej uznaje rozwój i poszerzanie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Fakt, iż jesteśmy polskim ośrodkiem naukowo-dydaktycznym w Londynie, stanowi o naszej unikatowości. Lokalizacja uczelni daje ogromne możliwości rozwoju badań nad polską emigracją w Wielkiej Brytanii, dlatego też kadra naukowa PASSH za jeden z wielu celów uznaje rozwój wiedzy dotyczącej wielokulturowości i tożsamości kulturowej różnych grup etnicznych, w tym również Polaków zamieszkujących na obczyźnie. W wyniku swojego położenia oraz naszych zainteresowań mamy szerokie kontakty z Polonią z całego świata. Londyn jest też idealnym miejscem, gdzie możemy obserwować, badać i analizować zmiany zachodzące w języku ojczystym.

Tu Program II Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej

Najbliższym dużym wydarzeniem organizowanym przez Polską Akademię Nauk Społecznych i Humanistycznych jest II Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej, podejmujący temat interdyscyplinarnych problemów warsztatu pracy nauczyciela polonijnego z obszarów: psychologii, logopedii, metodyki nauczania, literaturoznawstwa, glottodydaktyki oraz kulturoznawstwa. Wydarzenie zostało zaplanowane na 17 stycznia 2021 roku i odbędzie się za pośrednictwem Microsoft Teams. Do 18 stycznia 2021 r. film z konferencji dostępny będzie do ponownego odtworzenia. Od 16 stycznia 2021 roku na naszym kanale, w ramach wymiany dobrych praktyk dostępne będą również bezpłatnie nagrania nauczycieli/dyrektorów z różnych szkół polonijnych, gdzie opowiadać będą o specyfice funkcjonowania szkoły w danym kraju. W trakcie II MDEP ogłoszone zostaną również wyniki konkursu na Ucznia Roku Szkoły Polonijnej, w którym startowało kilkudziesięciu uczniów z różnych krajów i kontynentów.

Na II MDEP udało nam się zaprosić do współpracy grono znakomitych wykładowców i szkoleniowców zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i Polski. W radzie naukowej konferencji zasiadają: prof. Elżbieta Perzycka, prof. Agata Roćko, dr. hab. Edyta Pałuszyńska, dr hab. Mirosław Pęczak, dr Wojciech Drzeżdżon, dr Aleksandra Jędryszek-Geisler oraz dr Ewa Wojtowicz. Patronem honorowym II Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej został Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Londynie, a Gościem Honorowym, który otworzy konferencję - prof. Jerzy Bralczyk oraz Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce - Pan Tadeusz Młynek.

Zwracamy się do Pana z pytaniem, czy zechcecie Państwo przedstawić II MDEP w ramach Państwa działalności? Inicjatywa jest ważna w kontekście funkcjonowania Polonii na świecie, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej uczelni:

www.passhlondyn.eu

Z wyrazami szacunku
Aleksandra Smolny
z upoważnienia Komitetu Organizacyjnego
II Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej