Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
8 lipca 2010
Projekt ustawy repatriacyjnej
Jakub Płażyński

Inicjatywa ustawodawcza syna prezesa Stowarzyszenia "Wspolnota Polska", śp. Macieja Płażyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Moi Drodzy! Chciałbym Was prosić o pomoc w ważnej sprawie! Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowałem się kontynuować jedno z dzieł mojego Taty, tj. zająłem się projektem ustawy o repatriacji. Tata chciał zrealizować projekt ustawy w drodze inicjatywy obywatelskiej. Oznacza to, iż aby projekt mógł stać się przedmiotem prac legislacyjnych w Sejmie, wpierw trzeba zebrać 100 000 podpisów.

Dlaczego repatriacja? - z wielu powodów. * Przede wszystkim, dlatego że mamy moralny obowiązek pamiętać o ludziach, którzy zostali deportowani lub zesłani w głąb Związku Radzieckiego tylko dlatego, że byli pochodzenia polskiego. * Ponadto dlatego, że już bardzo niewielu ich zostało, a latami czekając na możliwość powrotu do swojej Ojczyzny od nas odchodzą. * Ponieważ mają dzieci, które chciałyby wychowywać się w swej Ojczyźnie, a wrócić nie mogą, bo nie mają wystarczających środków finansowych. * W końcu, bo należy pamiętać o naszych Rodakach, którzy poprzez represje znaleźli się w miejscu, z którego nie mogą wrócić. Tym bardziej, że części z nich Państwo obiecało powrót.

Chcemy dać im szanse podjęcia własnej decyzji, jak i gdzie chcą żyć.

Nie wszyscy będą chcieli wrócić.Nie roztaczamy wizji Polski miodem i mlekiem płynącej, bowiem projekt zakłada pomoc Państwa przez okres 2-3 lat tak, aby na godnych warunkach repatrianci mogli odnaleźć się w Polsce. Dajmy im możliwość wyboru, którego lata temu zostali pozbawieni!

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej

www.repatriacja.org.pl


Proszę wydrukujcie załączoną kartę do zbierania podpisów, powielcie w wielu egzemplarzach, dajcie rodzinie oraz znajomym. A wypełnione przekażcie nam Komitetowi "Powrót do Ojczyzny". W Gdańsku wypełnione karty można zostawiać w Biurze przy Szerokiej 80/81 a w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Krakowskie Przedmieście 64.

Więcej informacji o punktach na naszej stronie. Będzie ich stale przybywać.

Z góry dziękuję
Jakub Płażyński