Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
5 lipca 2011
Nasi w Szkole Liderów Polonijnych
Bożena Iwanowska

Program jest realizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów od 2009 roku, finansowany ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do celów programu należy wspieranie rozwoju kompetencji liderskich uczestników, dostarczanie narzędzi oraz inspiracji do dalszych działań. Równie istotnymi elementami programu są: wzmacnianie więzi uczestników z Polską, kreowanie postaw obywatelskich, wspieranie tożsamości narodowej, tak aby skuteczniej i bardziej świadomie działali w środowiskach polonijnych i lokalnych, w swoich krajach zamieszkania. Aby stali się Ambasadorami Polskości na świecie.

Program każdej ze Szkół jest tworzony specjalnie z myślą o wybranej grupie uczestników, tak by odpowiadał na jej potrzeby, w możliwie najszerszym zakresie. Kilkudniowe cykle warsztatowe rozwijają kompetencje liderskie, umiejętność publicznego występowania i debatowania, poszerzają wiedzę z zakresu zarządzania projektem. Motywują, inspirują, pozwalają na odkrycie swoich mocnych stron jako lidera oraz wskazują kierunki rozwoju. Warsztaty są przygotowywane i prowadzone przez doświadczonych trenerów z Zespołu Trenerskiego Stowarzyszenia Szkoła Liderów.

Wieczorami odbywają się wykłady o historii i kulturze Polski oraz jej obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej. Uzupełnieniem programu są liczne spotkania z politykami, pracownikami administracji publicznej, przedstawicielami świata kultury, młodymi liderami oraz działaczami społecznymi.


29 czerwca rozpoczęła się szkoła liderów z Australii, Brazylii i Nowej Zelandii. Podczas Inauguracji głos zabrali Senator Andrzej Person, Dyrektor Biura Polonijnego Kancelarii Senatu Artur Kozłowski, Dyrektor Stowarzyszenia Szkoła Liderów Przemysław Radwan oraz Koordynatorka Szkoły Magda Mazur. Do tej pory uczestnicy wzięli udział w warsztatach outdoorowych, koncercie na inugurację polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, debacie oksfordzkiej w 3 językach, warsztatach liderskich, spotykają się z ciekawymi ludźmi.

Tym razem do Polski zawitało 20 liderów polonijnych z Antypodów i Ameryki Południowej. Z Melbourne pojechało kilka osób m.in. nauczycielka Szkoły Polskiej w Rowville Monika Krajewska oraz prawniczka Malwina Predecki.

Bożena Iwanowska przysłała materiał na podstawie Facebooka.