Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
9 lutego 2012
Plan współpracy z Polonią i Polakami...
Daniel Gromann
Przesyłam Państwu w załączeniu projekt "Planu współpracy z Polonią i Polakami za granicą w 2012 r.", z uprzejmą prośbą o Państwa opinie i komentarze.Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jako twórca, wykonawca i koordynator polityki zagranicznej RP, w tym w sferze współpracy z Polonią i Polakami za granicą, zgodnie z projektem ustawy budżetowej na 2012 r. będzie dysponować środkami rezerwy celowej "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą".

Plan współpracy z Polonią w 2012 r.Czytaj, studiuj, oceń.

Zgodnie z najlepszymi wzorami społeczeństwa obywatelskiego i tradycją wypracowaną przez Senat RP, Ministerstwo pragnie zaprosić do realizacji zadań w tej sferze zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej organizacje pozarządowe. Podstawą decyzji o podziale środków finansowych będzie "Plan współpracy z Polonią i Polakami za granicą w 2012 r.", a podmioty, którym zostaną powierzone do realizacji zadania, będą wyłaniane w drodze konkursu.

Jeżeli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek uwagi i komentarze do Planu, uprzejmie proszę o ich przesłanie do wtorku 14 lutego 2012 r. na adres e-mail Departamentu Współpracy z Polonią MSZ: dwp.sekretariat@msz.gov.pl z kopią do mnie na ten adres daniel.gromann@msz.gov.pl.

Z poważaniem
Daniel Gromann
Konsul Generalny
Consulate General of the Republic of Poland in Sydney

Od Redakcji. Wydaje się, że pozostawione nam 4-5 dni (z weekendem włącznie) to czas dramatycznie krótki na analizę tak ważnego dla Polonii dokumentu. Niemniej jednak postarajmy się wyrazić nasze uwagi. Kto ma ochotę, może swoją ocenę "Planu współpracy" wyrazić w Komentarzach.

Komentarze czytelników: 9 Dodaj Nowy
Puls Polonii nie odpowiada za treść komentarzy nadesłanych przez czytelników!
09/02/2012
Jak to zrozumieć? (Antoni/ Nasze Pismo)
Odpowiedz
20/02/2012
()
No.Ja ocnielem optymistycznie liczbe miejsc w Bundestagu na 35. Pesymistycznie na 31. Zamiast obecnych 3.Starczy, zeby ta Polonia poszla na wybory.No i zaglososowala jednym glosem.Zjednoczenie to jakby nie polska specjalnosc...
Odpowiedz
11/02/2012
please explain (Gosc)
co to jest "spoleczenstwo obywatelskie"??? zwrot tak czesto powtarzany w owym dokumencie.
Czy istnieja spleczenstwa nie obywatelskie lub spoleczenstwa bez obywateli?
Potworek slowo-wykret-przekret uzywany w propagandowkach platformy obludy znalazlo sie w oficjalnym dokumencie MSZ.
A Mobilizacja? czy tu chodzi o powszechna mobilizacje???
Pewnie wojna idzie
Odpowiedz
15/02/2012
Państwo obywatelskie i państwo narodowe (Krzysztof Kozek)
Odpowiedz
11/02/2012
Breja (Vitek Skonieczny)
Kolejny niezrozumialy gniot na czterdziestu trzech stronach opracowany przez ludzi nie majacych pojecia o czym pisza. I do tego jeszcze podany nam do wiadomosci o przynajmniej pol roku za pozno. Typowo Tusko-Sikorskie manipulowanie "spoleczenstwem obywatelskim". Brrr - co za jezyk. Brrreja !!!!
Odrzucam do poprawki.
Odpowiedz
11/02/2012
To all of you who complain and rubbish the document (Urszula Lang)
Why don't you appreciate that you have the opportunity to review the document and provide some constructive comment, some suggestions and ideas to make it more relevant to us. Instead all you do is rubbish the document. I find your responses really an embarrasment to Australian Polonia. How about asking politely for an extension of time? I'm sure that might be considered if you showed that you were trying to make a contribution.
Polish is my second language but I'm going to do my best to try and analyse it and make a contribution in the time that is provided.
Odpowiedz
13/02/2012
(Antoni/ Nasze Pismo)
Odpowiedz
13/02/2012
Dzieki za dodatkowe Informacje (Urszula Lang)
Czy jest szansa na przedluzenie terminu?
Odpowiedz
13/02/2012
Prosba o przedluzenie terminu (Dr Waldemar Niemotko)
Oto przeczytalem w internecie o nowej inicjatywie MSZ. Dzis jest juz 14 lutego, a wiec nawet roznica stref czasu nie pomoze mi w udzieleniu kompetentnej odpowiedzi, nie mowiac o braku mozliwosci przekonsultowania tak donioslego tematu z czlonkami i sympatykami organizacji polonijnej Australian International Research Institute Incorporated, ktorej jestem prezesem. Pocieszam sie, ze w atmosferze
"radosnej tworczosci" otrzymam moze odpowiedz na pismo, ktore w dniu 20 sierpnia 2009 r wyslalem w Warszawie do Dyrektora Departamentu Wspolpracy z Polonia MSZ,w sprawie przedstawiania najnowszej historii Polski w australijskich programach szkolnych. Tak bowiem sie sklada, ze od kilku lat utrzymuje roboczy, zyczliwy kontakt z federalnymi i stanowymi czynnikami oswiatowymi. W trakcie rozpatrywania jest tu tez (przywieziony przeze mnie przed kilkoma miesiacami z Polski) zestaw opracowan w jezyku angielskim, przygotowany przez nauczycieli historii w intencji nawiazania "poziomej" wymiany pogladow (lateral thinking) z jedna ze szkol w Sydney. Moze nadejdzie wiec tez odpowiedz na pismo, ktorego odbior potwierdzilo mi (pieczatka na kopii) biuro podawcze Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu 20 sierpnia 2009 r. Dzisiejszy dzien Swietego Walentego moze napawac do optymizmu rowniez w relacji miedzykontynentalnej.
Odpowiedz