Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
28 maja 2013
Cały świat przed Najświętszym Sakramentem
niedziela 2 czerwca 2013

Katolicy na całym świecie zjednoczą się w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem z Ojcem Świętym Franciszkiem i Kościołem powszechnym. W najbliższą niedzielę, tj. 2 czerwca br., na całym świecie, o tej samej godzinie, chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie w godzinie Adoracji eucharystycznej. Jej temat to: „Jeden Pan, jedna wiara”. Ogólnoświatowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00 i potrwa godzinę. W tym samym czasie w bazylice św. Piotra w Watykanie Papież Franciszek będzie przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Promocji Nowej Ewangelizacji ks. abp Rino Fisichella wyjaśnił, że Adoracja eucharystyczna jest wyjątkową inicjatywą w kalendarzu trwającego w Kościele katolickim Roku Wiary. Konferencja Episkopatu Polski przypomina, że emerytowany Papież Benedykt XVI, zapowiadając Rok Wiary, zauważył, że to szczególny czas, „by z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii”.

Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, ks. abp Fisichella zaprezentował kolejne dwa wydarzenia związane z Rokiem Wiary. Jednym z nich jest Ogólnoświatowa Adoracja Eucharystyczna, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Ojciec Święty Franciszek sformułował dwie intencje Adoracji:

1. Za Kościół na całym świecie, a dziś zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan czyni go zawsze posłusznym słuchanemu Słowu Bożemu, aby ukazywał się światu zawsze jako „chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany” (Ef 5,27). Oby Słowo zbawcze poprzez wierne głoszenie rozbrzmiewało jako niosące miłosierdzie i pobudzające do ponownego zaangażowania w miłości, aby nadać pełen sens bólowi, cierpieniu i jako przywracające radość i pogodę ducha.

2. Za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej, za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy. Oby ich ciche wołanie o pomoc obudziło czujność Kościoła, aby wpatrując się w Chrystusa ukrzyżowanego nie zapomniał o wielu braciach i siostrach pozostawionych na pastwę przemocy. Ponadto za tych wszystkich, którzy przeżywają niepewność ekonomiczną, szczególnie bezrobotnych, osoby starsze, imigrantów, bezdomnych, więźniów i doświadczających marginalizacji. Niech modlitwa Kościoła i jego czynne dzieło solidarności będzie dla nich pocieszeniem i wsparciem w nadziei, mocą i odwagą w obronie godności człowieka.

Drugie wydarzenie – spotkanie Evangelium vitae - będzie miało miejsce w dniach 15 i 16 czerwca br. Ma ono zwrócić uwagę na ogromne zaangażowanie Kościoła w obronę godności ludzkiego życia – wyjaśnia KAI. O godz. 10.30 Papież przewodniczył będzie Eucharystii na placu św. Piotra wraz ze wszystkimi obrońcami życia a także osobami chorymi. Agencja podaje ponadto, że w ramach pielgrzymki do grobu św. Piotra przewidziano w sobotę 15 czerwca rano katechezy. W języku polskim wygłosi ją przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych ks. abp Zygmunt Zimowski. Wieczorem tego dnia (15 czerwca) o 20.30 odbędzie się procesja z lampionami wzdłuż via della Conciliazione, aby zwrócić uwagę na kwestię poszanowania życia ludzkiego i jego nienaruszalnej wartości.

Nasz Dziennik