Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
8 sierpnia 2013
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
Iwona Okupska

Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA zaprasza do udziału w konkursie plastycznym historypaint.pl, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. To konkurs adresowany wyłącznie do dzieci i młodzieży narodowości polskiej, którzy żyją poza granicami Polski. Chcielibyśmy poznać Was i Wasze spojrzenie na historię Polski. Do konkursu zapraszamy uczestników w wieku 11 – 19 lat.

Może znacie historię Polski, a może chcielibyście ją odkryć? Ten konkurs to znakomita okazja. Zajrzyjcie do książek, porozmawiajcie ze swoimi rodzicami, dziadkami – być może oni coś Wam podpowiedzą? Do swej pracy wybierzcie jedno wydarzenie, które Waszym zdaniem ważne jest dla Polski. Może to wydarzenie miało wpływ na rozwój kraju, a może odwrotnie – zaprzepaściło te szanse? Może jest to wydarzenie powszechnie znane? Może to wydarzenie było możliwe, dzięki jakiejś postaci? Możecie sięgać po dowolne wydarzenie, z dowolnego okresu, musicie jednak uzasadnić swój wybór. Zachęcamy, byście w swych pracach odwoływali się nie tylko do historii najnowszej.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na dwóch wystawach w Warszawie (w wersji tradycyjnej prezentowanej w pomieszczeniach oraz w wersji banerowej prezentowanej w przestrzeni publicznej) i wydrukowane w katalogach wystaw. Laureaci otrzymają egzemplarze katalogów oraz wydawnictwa płytowe i literackie polskich twórców. Podzielcie się z nami swoimi refleksjami. Wasze spojrzenie na przeszłość Polski, będzie także lekcją historii dla publiczności odwiedzającej wystawy w Warszawie, Tarnobrzegu, Płocku, Kutnie, Toruniu i wielu, wielu miastach, w których zaprezentujemy ją w 2014r.
Życzymy twórczych pomysłów.

Katarzyna Krasowska opieka artystyczna katarzyna@dorozkarnia.pl

Iwona Okupska koordynator projektu iwona.okupska@dorozkarnia.pl

Informacje o konkursie publikowane są na stronie[] www.historypaint.dorozkarnia.pl
tam też można pobrać formularz Metryczki.

UCZESTNICY
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 11 – 19 lat, narodowości polskiej lub mających polskie korzenie, mieszkających poza granicami Polski. Każdy uczestnik może przysłać tylko jedną pracę. Każda praca może mieć tylko jednego autora, w konkursie nie mogą brać udziału prace zbiorowe. Każdy uczestnik zobowiązany jest wypełnić załączoną kartę zgłoszenia i nakleić ją na rewersie pracy.

WIEK
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 11-19 lat. Prace będą oceniane w kategoriach: 11-13 lat; 14 – 16 lat i 17-19 lat.

TECHNIKA
Do konkursu można składać prace graficzne, kolaże, rysunki i prace malarskie. Format pracy maksymalnie B2 czyli 500×707 mm. W konkursie nie będą uwzględniane prace przesłane drogą elektroniczną. Każda praca musi być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora oraz powinna mieć doklejoną metryczkę.

TERMINY Prace należy przesłać do Domu Kultury DOROŻKARNIA w terminie do 10 października 2013r. UWAGA! Decyduje data wpłynięcia pracy. Jury oceni prace w terminie 17-24 października 2013r. Prezentacja prac – listopad 2013r.

ADRES
Dom Kultury DOROŻKARNIA
ul. Siekierkowska 28
00-709 Warszawa

JURY
Prace oceni jury w składzie: artyści plastycy, specjalista w dziedzinie historii Polski – pracownik uczelni wyższej, pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Prace oceniać będzie także jury młodzieżowe, w którego skład wejdą uczniowie warszawskich szkół oraz przedstawiciele pracowni plastycznych stołecznych ośrodków kultury. Decyzje jury są niepodważalne.

NAGRODY Jury oceni prace przyznając I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Jurorzy wybiorą także prace do wystawy.

Informacje o konkursie publikowane są na stronie

www.historypaint.dorozkarnia.pl tam też można pobrać formularz Metryczki.


Natalia Krysiak, Twilights Dreams.II nagroda w konkursie FKPP. Paweł Edmund Strzelecki (po prawej) odkrywca Góry Kościuszki z Jamesem Macarthurem i Aborygenem Charlie Tarą