Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
14 listopada 2013
Przeciw profanacji Krzyża (updated)
Andrzej Nowak
Z ostatniej chwili:
Blużniercza instalacja została zniszczona

Zwracamy sie z prosbą do redakcji Pulsu Polonii o umieszczenie petycji w sprawie usuniecia filmu "Adoracja" z Centrum Sztuki Współczesnej. Nasze sumienie nie może milczec, gdy opętani przez zło , przy akceptacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dopuszczają sie profanacji największego symbolu Katolicyzmu. To skandal, że wladze pozwolily na poniżenie symbolu Chrześcijaństwa. Poniżej podajemy adres internetowy gdzie mozna skladać elektronicznie swoj podpis pod petycją:

www.citizengo.org/pl/742-profanacja-krzyza-w-centrum-sztuki-wspolczesnej

Z poważaniem
Andrzej Nowak

Petycja
Petycja australijskiej Polonii w sprawie usunięcia wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie przesłana do premiera polskiego rządu Donalda Tuska.Polska społeczność katolicka w Australii wyraża swoje oburzenie i sprzeciw wobec zainstalowania wystawy pseudoartystycznej "British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś". Wystawa ta w sposób jawny obraża uczucia religijne wszystkich katolików na świecie. Nie może tak być, że pod pretekstem ekspresji artystycznej profanuje się Jezusa Chrystusa na Krzyżu i łamie konstytucyjne prawo: art. 13, art. 30, art. 31 pt. 1,3 art. 79.

Naród Polski, w przeważającej większości reprezentowany przez katolików, nie może sobie pozwolić na taką zniewagę uwłaczającej godności człowieka wierzącego. Wobec zaistniałej sytuacji zwracamy się z wnioskiem do Pana Premiera o usunięcie wystawy "British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś" w trybie natychmiastowym i podjęcie przez Sejm prac nad ustawą regulującą zakres ekspresji artystycznej. Domagamy się również ukarania osób odpowiedzialnych za powstałą sytuację, w tym dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej i kuratora wystawy.

Mamy nadzieję, że Pan jako Premier Polskiego Rządu ma moc wykonawczą i stanie po stronie obrońców godności i tradycji wierzących katolików w Polsce.

Petycja Australijskiej Polonii opublikowana w: naszdziennik.pl

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

"Bluźniercza instalacja przestała działać" - czytamy w Naszym Dzienniku.

– Podczas naszej modlitwy ten bluźnierczy film, który prezentuje profanację figury ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, nagle się wyłączył. Pracownicy Centrum mimo wielu prób nie zdołali go uruchomić. Byli bardzo zdziwieni. Prawdopodobną przyczyną awarii jest usterka techniczna sprzętu – wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl jeden z uczestników modlitwy przebłagalnej w CSW.

Jak wyjaśniają uczestnicy krucjaty, mimo iż film nie jest prezentowany, jutro też zgromadzą się na wspólnej modlitwie różańcowej w tym miejscu.

Od wczoraj grupa ludzi odmawia Różaniec, by w ten sposób przeprosić za profanację krzyża. Jak podkreśliła Anna Kołakowska, do modlących chętnie dołączają kolejne osoby, które wspólnie wynagradzają Panu Bogu wszelką zniewagę.

Cały artykuł w Naszym Dzienniku

Fragment z petycji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:
Praca Jacka Markiewicza, w naszej ocenie, to nie tylko niedopuszczalna profanacja najważniejszego symbolu chrześcijaństwa, jakim jest Krzyż, ale także pewnego rodzaju promocja pornografii i homoseksualizmu. W filmie tym nagi mężczyzna bezcześci figurę Jezusa przybitego do krzyża, ocierając się o nią genitaliami. Propagowanie tego typu zachowań stoi w jawnej sprzeczności z troską o dobre wychowanie przyszłych pokoleń, może prowadzić ona do wypaczenia spojrzenia młodych na sferę intymną, a w konsekwencji na rodzinę oraz pozostałe relacje międzyludzkie. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż molestowany przez artystę Krucyfiks jest średniowiecznym zabytkiem i pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż Krzyż jest jednym z fundamentalnych elementów polskiej tożsamości narodowej. W wielu miejscach, gdzie ginęli nasi żołnierze, w miejscach kaźni, na wygnaniu Krzyż był znakiem, który ich jednoczył. Jest więc nie tylko symbolem religijnym, ale posiada też wymiar społeczny i kulturowy. Nie można też zapomnieć o wielu przydrożnych Krzyżach, które dla wielu rodzin są znakiem pamięci o tych, którzy zginęli. Ojciec Święty Jan Paweł II wskazał, iż Polacy winni bronić Krzyża, „bo od Krzyża na Giewoncie, aż po Krzyże w Gdańsku jest Polska”.

Cały artykuł w Naszym Dzienniku

Blużniercza instalacja została zniszczona

List otwarty bp Meringa

Koniec z profanacją Krzyża