Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
18 wrzesnia 2017
Duo Trumpet Recital: Slawomir Cichor & Jose Chafer
new works from Poland, Spain and Australia

Two of the world's greatest trumpet players (one being Slawek Cichor of Poland!!!) will be performing in Sydney and Melbourne in October.

Melbourne, Thursday, 10th October, at 7,30pm, Ormond Chapel, University of Melbourne. Associate Artist: Rhodri Clarke. Celebrating 50 Years of Brass & Woodwinds.

Sydney, 22nd October, 6pm, Recital Hall, Barker College, 91 Pacific Hwy, Hornsby. Associate Artist: Denise Papaluca.

Doktor Habilitowany Sławomir Cichor, urodzony 1.08.1978 r., jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, które ukończył, z wyróżnieniem, w klasie trąbki prof. Igora Cecocho. Naukę kontynuował na studiach podyplomowych w tej samej uczelni. Umiejętności uzupełniał uczestnicząc w kursach i lekcjach, u takich pedagogów jak: Crispian Steele Perkins, James Thompson, Reijer Dorresteijn, Matthias Kamps, Gabriele Cassone, Sergiej Nakariakow, Richard Stoelzel, Bo Nilsson, Robert Frear, Jose Chafer Mompo.

Podczas studiów uczestniczył w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (Paryż, Praga). Jest laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (1996 r. III nagroda, 1999 r. II nagroda,) Ogólnopolskiego Konkursu Dętych Zespołów Kameralnych w Warszawie (2005 r. I nagroda ) i finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawców Muzyki XX w. (2000 r.).

Głównym profilem działalności artystycznej Sławomira Cichora jest praca w charakterze muzyka orkiestrowego, którą rozpoczął od udziału w tournée, założonej przez Krystiana Zimermana, Polish Festival Orchestra (1999 r.). Kolejne etapy w życiu zawodowym artysty to praca w Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej (2000 r.) oraz stała współpraca z Sinfonią Varsovią (2000-2003).

W latach 2003-2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie jest zatrudniony jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej. W ciągu 13 lat działalności orkiestrowej uczestniczył w tournée koncertowych: w Austrii, Niemczech, Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Litwie, Rosji, Rumunii, USA, Japonii, Korei Południowej, Brazylii, Argentynie i Urugwaju.

Brał udział w nagraniu ponad 20 płyt z muzyką: G. Mahlera, L. Janačka, K. Pendereckiego, K. Szymanowskiego, M. Karłowicza, W. Lutosławskiego, F. Chopina. Jako solista występował w Polsce, Holandii, Niemczech i USA, między innymi z C. Steele-Perkinsem, R. Stoelzelem, P. Benistonem, I. Cecocho.

Działalność kameralna Sławomira Cichora obejmuje pracę w zespołach Wratislavia Trumpet Consort oraz Varsovia Brass Quintet, z którym nagrał płytę Voice and Brass. Od dziesięciu lat zajmuje się wykonawstwem muzyki dawnej na historycznej trąbce. W tym okresie współpracował z zespołami: Warszawska Opera Kameralna, Concerto Polacco, La Tempesta, Dolnośląska Orkiestra Barokowa, Orkiestra Liryczna, Musica Florea (Praga), Kapela Jasnogórska.

W ramach projektu Jasnogórska Muzyka Dawna dokonał wielu premierowych nagrań muzyki kompozytorów polskich.

Działalność pedagogiczną rozpoczął w 2000 r. (praca na stanowisku wykładowcy w Akademii Muzycznej we Wrocławiu). W 2002 r. wygrał konkurs i rozpoczął pracę jako asystent we wrocławskiej uczelni. Od 2006 r. jest zatrudniony w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w 2010 r. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Jego uczniowie i studenci (prowadzeni razem z prof. Igorem Cecocho) zdobyli wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: Grand Rapids, Brno, Dąbrowa Górnicza.

Sławomir Cichor wykładał na międzynarodowych kursach w Enschede i Grand Rapids. W 2013 roku będzie prowadził zajęcia w ramach dorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez International Trumpet Guild. Jako juror brał udział w pracach jury konkursów ogólnopolskich (Kalisz) i międzynarodowych (Enschede, Grand Rapids). Jest autorem kompozycji na trąbkę i zespoły trąbkowe. Jego utwory wykonywane były na festiwalach w Polsce (Lubsko, Wrocław, Warszawa, Święta Lipka, Bytom, Gostynin, Legnica) i zagranicą (Enschede, Detroit, Murcia).

W roku 2011 otrzymał nagrodę rektora Akademii Muzycznej w Łodzi za osiągnięcia pedagogiczne i artystyczne.

www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/pedagodzy/spis-pedagogow/doktorzy-habilitowani-oraz-adiunkci-z-kwalifikacjami-ii-stopnia/187-dr-slawomir-cichor/

Wywiad z artystą na You Tube