Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
19 listopada 2017
Prośba do sponsorów
Janek Molski

Już przyszedł ten czas, kiedy Komitet Pomocy Duszpasterskiej przy kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Królowej Polski w Marayong, zaprasza wszystkich ambitnych przedsiębiorców do sponsorowania „Lucky Door Prizes” w naszym Rodzinnym Balu Sylwestrowym w tym roku. Każda nagroda ma wartość od $ 100 do $ 150 i jest jedną z głównych atrakcji Balu Sylwestrowego. Przyjmujemy donacje produktòw o podobnej wartości, bony, a nawet czek, który pozwoliłby nam sfinansować nagrodę w firmowej nazwie.

Musimy rozszerzyć naszą bazę sponsoringową, aby poszerzyć możliwości udziału wielu innych polskich firm w naszym sukcesie. W tym roku modlimy się, aby wzbudzić większe zainteresowanie rozwijaniem trwałej więzi i formować formalną wspólnotę sponsorów, aby umożliwić pewność w rozszerzaniu naszej misji do służenia duchowym potrzebom naszych polskich wiernych w przyszłości. Nasz polski Marayong służy duchowym i moralnym potrzebom naszej społeczności znakomicie! Możemy zagwarantować, że wierni, którzy uczestniczą z właściwą postawą w naszych tradycyjnych liturgiach katolickich będą wolni od duchowych dolegliwości, które są główną przyczyną chaosu w życiu innych.

Polski Marayong powstał dzięki ofiarom ubogich Polaków, którzy przeżyli okropność II wojny światowej, która zniszczyła ich dzieciństwo i pozbawiła ich możliwości formalnego wykształcenia. Byli to zwykli ludzie z klasy robotniczej, którzy ciężko pracowali za marne pieniądze, ale byli dosyć zaradni, aby zbudować dom dla swoich rodzin.

Budowanie Marayong było doskonałym sposobem, w jaki nasi pionierzy mogli dziękować Bogu i Jego Kościołowi katolickiemu za ich silną wiarę, niezbędną do przetrwania i pokonania bezprecedensowego bezbożnego barbarzyńskiego terroru, z którym zmuszeni byli zmierzyć się podczas drugiej wojny światowej. Ponadto chcieli pozostawić przyszłym pokoleniom polonijnym niezwykle dobroczynny dobytek, w którym następne pokolenia mogłoby praktycznie wzmocnić swoją własną wiarę w tradycyjny, polski sposób: taka istotna broń, by poradzić sobie z wszelkimi trudnościami, jakie może przynieść.

Gdyby polska społeczność chciała dzisiaj zbudować taki kościół, prezbiterium i salę, kosztowałoby ich to ponad $10,000,000. Taki jest cud zdolności naszych przodków. Oczywiście, będziemy uznawać sponsorów, tak że wartość promocyjna dla sponsoròw będzie znacznie przekraczała wartość sponsorowanej nagrody. Posiadamy ekspertyzę, aby dźwignąc Wasz datek i wydatnie zwiększyć jego zdolność do promowania dobra w świecie. Jednak ważniejszą korzyścią dla firm i osób posiadających środki finansowe, które dołączą się do naszej proponowanej wspólnoty sponsorskiej, jest emocjonalna satysfakcja z duchowego powiązania i kontynuacja wizji naszego Złotego pokolenia pionierów. To pokolenie z nadludzką walecznością, które stawiało opór hitlerowskiej pladze w Powstaniu Warszawskim; które stało w obliczu komunistycznej tyranii w Katyniu; i które zbudowało polskie Marayong. Więc mogą z dumą uśmiechać się do ciebie z aprobatą w niebie! Na pewno nie ma dla ciebie większego honoru!

W ubiegłym roku polski kościół w Marayong obchodził 50 rocznicę powstania. Potrzeba sukcesu naszego napędu do sponsorowania jest podkreślana przez stale rosnące nakłady finansowe, których zwykle oczekuje się utrzymania budynków na ich drodze do stulecia. Komitet Kościelny jest niezmiernie dumny z tego, że działamy przy kosztach administracyjnych w wysokości $0, aby zapewnić wiarygodność naszej działalności charytatywnej. Jesteśmy bardzo świadomi, że jesteśmy Kościołem katolickim, a nie biznesem. Nic nie marnujemy i optymalnie wykorzystujemy wszystkie nasze ograniczone zasoby.

W miarę możliwości korzystamy z usług wolontariuszy. Ich usługi pozwalają nam zaoszczędzić co najmniej $50 000 rocznie na konserwację budynków, usługi kawiarenki, koszenie trawników i ogrodnictwo, zarządzanie nieruchomościami, usługi księgowe i finansowe oraz sprzątanie kościelne. Pozyskujemy fundusze tylko na pokrycie niezbędnych wydatków, w których nie możemy znaleźć wolontariuszy ani sponsoringu. W związku z tym musimy płacić za ubezpieczenia majątkowe, ważne konserwację i poprawę własności, światło, energię elektryczną i gaz, opłaty za wodę, koszty zbierania odpadów, koszty liturgii i eksploatacji samochodów przez księży. W ostatnich latach koszty te wahały się od $75,000 do $95,000 rocznie w zależności od zakresu wymaganej kosztów zabezpieczeniowych.

Na przykład obecnie prowadzimy poważny drenaż, aby zapobiec zniszczeniu przez wodę fundamentów kościoła, kosztujący $37,000. Tak więc tegoroczne koszty wyniosą ponad $100,000.

Do tej pory byliśmy w stanie poradzić sobie z konserwacją kosztującą dziesiątki tysięcy dolarów. Jednak w nadchodzącej przyszłości będziemy musieli zapewnić koszty utrzymania i ulepszenia budynków wynoszące setki tysięcy dolarów, jak można by oczekiwać w przypadku budynków o tak ważnym dziedzictwie. Do chwili obecnej obciążenia te były głównie ponoszone przez naszych polskich wolontariuszy i rencistów mieszkających w okolicy Marayong i Blacktown. Ale przecież wizja naszych pionierów była taka, żeby Marayong, służył ludziom polskiego pochodzenie z całego Sydney i jego sąsiednich regionów, jeśli nie całej Nowej Południowej Walii.

Marayong pozostanie polskim, dopóki ludzie o polskim dziedzictwie będą konsekwentnie wykorzystywać udowodnioną umiejętność Marayong do zapewnienia im znaczącej przewagi w ich ludzkim życiu. Nie ma wątpliwości, że inne społeczności z zazdrością spoglądają na potencjał naszego polskiego ośrodka w tym miejscu. Obecne wykształcone i zamożne pokolenie nie musi niczego budować. Musi jedynie utrzymać to, co zostało im dane przez ich przodków. Byłby to wielki wstyd dla obecnego pokolenia, gdyby przez swoje zaniedbania zdradzili wizje naszych odważnych polskich pionierów i tchórzliwie przekazały Marayong na korzyść innych.

W celu zmaksymalizowania korzyści dla przedsiębiorców, prosimy skontaktować się z ks Henrykiem Zasiurą , tel: (02) 9626 7268 lub kom: 0421 878 185. aby umowę sfinalizować jak najszybciej.

Za Komitet Kościelny, Janek Molski