No, własnie dotarła do nas płyta CD "The Best Songs and Compositions" z konkursu Kosciuszkowskiego. Bardzo dziękuje. Płyta jest profesjonalna, zarówno pod względem muzyki jak i nagrania. Urocza jest wokalistka z gitarą Magdalena Krakowska, a także bardzo mi się podoba drugi po moim i Pani Barbary Postawy rap "Jak Tadeusz" Przemysława Trubalskiego - zwłaszcza ciekawy jest podkład instrumentalny. Muzyka na płycie jakby łączyła tradycję z pewną nowoczesnością. Wzruszają swą szczerością zwłaszcza nagrania bardzo młodych, kilkunastoletnich artystów. Polski dream jest jak Aborygeński dream - on trwa wiecznie i wszyscy wstępujemy słuchając tych nagrań na Najwyższą Górę w Australii.
Z utworów instrumentalnych szczególną uwagę zwraca "Polonez dla Kościuszki" Romualda Twardowskiego - jest imponujący i rozbudowany. Muzyka polska jest ciekawa. Nigdy nie znalazłem w Australii odpowiednika Ewy Demarczyk czy Czesława Niemiena. Płyta nastraja mnie osobiście optymizmem, bo brzmię podobnie jak artyści młodsi ode mnie o pół wieku. Mam obecnie 78 lat. Nie wypada mi oceniać własnych utworów i wykonania, ale zrobię mały wyjątek. Otóż napisałem piosenkę rocznicową STO LAT MINĘŁO. Nie mieści się w konkursie i nie wiem co z nia zrobić. Na mój gust idealnie nadaje się do zbiorowego śpiewania w świetlicach polonijnych i na akademiach. Mogę ją przesłać do Pulsu, jeżeli Pani będzie sobie życzyła. Serdecznie pozdrawiam, Adam.
Od Redakcji: Panie Adamie, proszę przysłać "Sto lat minęło", to zagramy w Pulsie, a z Pulsu może trafi do naszych klubów? A tymczasem posłuchajmy piosenki-rapu "Idol młodzieży", w której przewija się motyw przyjaźni Kościuszki z jego czarnoskórym przyjacielem, ordynansem Agryppą Hull.
Rap Idol młodzieży, słowa Barbara Lipińska-Postawa, muzyka i wyk. Adam Fiala
|