Kiedy w 2015 r. wyszła książka niemieckiej publicystki Birgit Kelle „GenderGaga. Jak absurdalna ideologia chce zawładnąć naszą codziennością”, wielu myślało, że dziennikarka przesadza z diagnozowaniem absurdów, a poprzez to wyolbrzymia niebezpieczeństwa ideologii gender. Już samo nazywanie tzw. studiów i teorii gender ideologią nie mieściło się w głowie. Obecnie sama autorka przyznaje, że „rzeczywistość wyprzedziła nawet satyrę”, którą zawiera książka, i sam papież Franciszek otwarcie mówi i pisze o gender jako ideologii.
Ideologia ma to do siebie, że jej wyznawcy będą ją forsować do upadłego poprzez przymus społeczny, zastraszanie sankcjami karnymi, a w najlepszym wypadku poprzez promowanie poglądu, że „inaczej” – czyli normalnie – oznacza „staroświecko, obciachowo, zaściankowo” itd., itp.
Rzecznikami ideologii są zazwyczaj politycy wspierani przez „gwiazdy” świata kultury i biznesu. Podczas ostatniego Światowego Forum Ekonomicznego, które odbyło się pod koniec stycznia w Davos, po raz pierwszy uczestnicy zgodzili się co do tego, że należy promować globalny porządek według LGBTI. W Davos odbyła się nawet specjalna sesja poświęcona prawom LGBTI, które świat biznesu pragnie rozpowszechniać i wdrażać.
Siedem międzynarodowych przedsiębiorstw, pośród których znalazły się Accenture, Microsoft, Deutsche Bank, MasterCard, zawiązało „Partnerstwo dla globalnej równości LGBTI” i zapowiedziało, że do 2020 r. zwerbuje kolejnych sto przedsiębiorstw. Na poziomie pojedynczych osób przykłady są jeszcze bardziej wyraziste. Kanadyjski premier Justin Trudeau deklaruje, że swoją trójkę dzieci wychowuje zgodnie z teoriami gender, piosenkarka Celine Dion nie tylko wychowuje swoje dzieci „bezpłciowo”, ale jeszcze promuje ten styl w reklamach, a aktorka Kate Hudson stwierdziła ostatnio, że nie chce „zmuszać” córki, aby była jej córką, że równie dobrze może ona być jej synem.
CDN.
idziemy.pl/komentarze/satyra-na-gender/2892
Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 7 (696), 17 lutego 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 marca 2019 r. |