Dominic Perrottet | Nowy premier jednego z australijskich stanów może przynieść poważną zmianę w regionalnej polityce. Wybrany stosunkiem głosów 39 do 5 Dominic Perrottet znany jest bowiem ze sprzeciwu wobec „pandemicznych” restrykcji panujących w całym kraju od wielu miesięcy i z prezentowania poglądów „niepoprawnych politycznie”. Z dumą przyznaje się do wiary katolickiej, sprzeciwia się „małżeństwom” jednopłciowym i krytykuje dzieciobójstwo nazywane aborcją.
– Dotychczas wszyscy nasi liberalni premierzy byli premierami infrastruktury, rozbudowującymi drogi, kolej, szkoły (…) i wraz ze mną się to nie zmieni, będę również premierem rodziny, skupiając się na tym jak polepszyć życie pracujących rodzin mówił zarządca stanu Nowa Południowa Walia w pierwszym wystąpieniu po objęciu funkcji. Uważany za najważniejszą postać konserwatywnego skrzydła Partii Liberalnej Dominic Perrottet zapowiadał także „otwarcie” stanowej gospodarki, sparaliżowanej przez obostrzenia covidowe. Dziękował też za zaufanie partyjnych kolegów, którzy zdecydowali o powierzeniu mu tego stanowiska.
Tuż po przemówieniu dziennikarze mieli okazję rozmawiać z nowym premierem. Znany z przywiązania do zasad wiary katolickiej polityk został zapytany o to, jak religijność wpłynie na jego działania w czasie kadencji. – Moje poglądy religijne i wiara chrześcijańska są czymś, z czego jestem niesamowicie dumny, tak jak wielu ludzi w naszym stanie – odpowiedział. Zapewniał jednak jednocześnie o swoim przywiązaniu do „różnorodności” społeczeństwa i prawa do wolności religijnej.
Wpływ religii na poglądy Perrotteta jest zauważalny w jego karierze politycznej. Wielokrotnie krytykował on sprzyjające aborcji prawo państwowe, mówiąc że nie może popierać ustaw, „które zatrzymują bicie serca dziecka nienarodzonego”. Sprzeciwia się także „małżeństwom” homoseksualnym i wymuszaniu stosowania języka „nienacechowanego płciowo”. Według nowego premiera Nowej Południowej Walii za upadek tradycyjnych struktur rodzinnych i wzrost liczby rozwodów w kraju odpowiada „socjalistyczny system opieki społecznej”.
„Stanowisko Perrotteta wobec tych najważniejszych kwestii wywołuje gniew przeciwników, którzy widzą jego przywiązanie do katolickiej nauki społecznej jako zagrożenie dla ich postępowej agendy społecznej i politycznej” komentuje LifeSiteNews.
Dojście do władzy człowieka o takich poglądach wydaje się wręcz nieprawdopodobne w państwie, w którym zamordyzm covidowy osiągnął skalę wciąż jeszcze trudną do wyobrażenia w wielu miejscach świata.
Polonia Christiana za LifeSiteNews oraz wideofelieton Jakuba Majewskiego o australijskim zamordyzmie |