Archiwum:

25 kwietnia 2022
Iga Świątek najlepsza w Stuttgarcie
Jerzy Kortyński

Trwa znakomita seria Igi Świątek. Polska tenisistka wygrała czwarty turniej z rzędu. Po triumfach w Dausze, Indian Wells i Miami tym razem była najlepsza w Stuttgarcie w Porsche Tennis Grand Prix. W finale w 1 godzinę i 24 minuty pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2. W nagrodę otrzymała 93 tys. dolarów USA i przepiękny samochód Porsche Taycan GTS Sport Turismo.

Porsche Tennis Grand Prix 2022

20-letnia zawodniczka spotkanie rozpoczęła dość nerwowo. Zdołała obronić break pointa w pierwszym gemie, a następnie wyszła na prowadzenie 3:1. W kolejnych gemach Polka pewnie utrzymywała własne podanie, a w ósmym gemie ponownie przełamała Białorusinkę i wygrała pierwszego seta 6:2.

Drugi set był bardziej wyrównany. Świątek w drugim gemie miała szanse na przełamanie. Sabalenka mimo, że dwukrotnie straciła punkty przy swoim serwisie, to zdołała obronić gema. Ale Świątek udało się przełamać Sabalenko w szóstym gemie. A zwyciestwo w ósmym dało triumf w meczu i całym turnieju.

Wcześniej Polka odprawiła z turnieju trzy zawodniczki. W 2. rundzie na polu pokonanych znalazła się Niemka Eva Lys, następnie w ćwierćfinale naszej reprezentantce uległa Brytyjka Emma Raducanu. W półfinale było więcej nerwów. Rywalką Igi Świątek była Rosjanka Samosnowa. Ta wygrała pierwszego seta, ale w kolejnych wygrywała zawodniczka z Polski.

Ostatni raz przegrała 15 lutego w Dubaju. Od tego czasu odniosła 23 zwycięstwa, wygrała cztery turnieje WTA i została liderką rankingu. Kolejny turniej, z rangi WTA 1000, Świątek rozpocznie 28 kwietnia w Madrycie.

Obejrzyj najwazniejsze fragmenty meczu Iga Swiatek vs. Aryna Sabalenka w turnieju 2022 Porsche Tennis Grand Prix.