Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
18 maja 2022
Morrison popiera traktat pandemiczny WHO
"światowa awangarda"!

Premier Australii Scott Morrison popiera inicjatywę Światowej Organizacji Zdrowia, przyznającej jej nadzwyczajne prerogatywy w przypadku wystąpienia pandemii. „Międzynarodowy Traktat Pandemiczny” spotkał się z krytyką ze względu na niebezpieczeństwo ograniczenia suwerenności państw narodowych, które część kompetencji przekazałyby w ręce gremiów eksperckich. „Od samego początku popierałem te rozwiązania, za co byłem krytykowany, a nawet wyśmiewany przez Partię Pracy. Wyśmiewany za mówienie, że WHO powinna posiadać tę moc i te prerogatywy, które pozwolą jej zabrać się do działania, podobnie jak w przypadku tej pandemii” – mówił Scott Morrison podczas konferencji prasowej w Darwin.

„Byłem w awangardzie polityków mówiących o potrzebie zapewnienia większej ochrony globalnego zdrowia, zapewnienia, że autorytety w dziedzinie zdrowia publicznego mogą wejść i przyjrzeć się temu co się dzieje, ze mogą pomagać krajom w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się ciężkich chorób zakaźnych” – podkreślił. Australijski premier zapewnił, że jego kraj od początku pozytywnie nastawiony jest do „tego rodzaju zmian” w prawie międzynarodowym.

Choć Morrison wspomniał o konieczności zachowania ostrożności wobec szczegółów, jest zwolennikiem idei koordynacji działań pandemicznych z pozycji międzynarodowej. Jego zdaniem jest nie do pomyślenia, że jakiś kraj będzie mógł zamknąć się na stategie formułowane przez gremia eksperckie.

„W przyapdku pandemii, która może wpłynąć na systemy ochrony zdrowia i ekonomie krajów na całym świecie jest całkowicie zrozumiałe i bardzo ważne ustanowienie scenariusza międzynarodowej kooperacji. Jestem konsekwentny w tym przekonaniu” – zaznaczył.

Australia była jednym z państw przyjmujących najsurowszą politykę walki z COVID-19. W największych miastach trwał wielomiesięczny lockdown, obowiązywał zakaz przekraczania rejonów administracyjnych, domy znakowano naklejkami z informacją o kwarantannie, a dla rdzennej ludności zbudowano specjalne obozy odosobnienia, gdzie przymusowo zamykano osoby z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Przed procedowanym przez WHO rozwiązaniem przestrzega instytut Ordo Iuris. „Międzynarodowy Traktat Pandemiczny” może naruszać kompetencje suwerennych państw, a przyznając Światowej Organizacji Zdrowia rolę koordynatora międzynarodowej polityki sanitarnej, spowoduje konieczność rezygnacji władz Rzeczypospolitej z niezależności w tym obszarze.

pch24.pl/jestesmy-w-swiatowej-awangardzie-premier-australii-popiera-traktat-pandemiczny-who/

KONIECZNIE OBEJRZYJ program wideo pt "RZĄD PANDEMICZNY” już blisko? SEKRETY porozumienia WHO wychodzą na jaw? Michał Pełka z Instytutu Ordo Iuris jest gościem Pawła Chmielewskiego w programie „Ordo Iuris. W imię zasad”.

Tu program wideo "Rząd pandemiczny"