Autor Radosław Nawrot jest dziennikarzem specjalizującym się w tematyce sportowej i przyrodniczej. Dużo podróżuje, a wrażeniami z podróży dzieli się na Facebooku. Jego relacje spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Czytelnicy i znajomi przekonali autora do zebrania wrażeń w formie papierowej. Książka została wydana dzięki środkom zebranym na zrzutka.pl. Długa lista ofiarodawców jest zamieszczona na końcu tej świetnie wydanej książki.
" Wrona łamana przez papugę, przemnożona przez wiedźmę z bajek i podbita skrzypiącymi drzwiami. To wszystko zalane gotującą się w garnku wodą. Ot, typowy dźwięk tasmańskiego lasu.”
Jest to z założenia część pierwsza, dokumentująca wędrówkę po Australii, a ściślej mówiąc po Tasmanii. Poznajemy
w zarysie tło historyczne tej mało jeszcze odwiedzanej, surowej wyspy oraz historię wyniszczenia rdzennych mieszkańców Tasmanii.
Razem z autorem wędrujemy po mało znanych ścieżkach wyspy i słuchamy ciekawych opowieści o diable tasmańskim, o wilku workowatym, o wombacie, który jak jest susza to robi sześcienne kupy. Ciekawie opisana jest też jaszczurka scynk, której samica sama reguluje płeć potomstwa. Czytając opisy lasów tasmańskich i całej flory, widzimy ją i czujemy. Załączone piękne, kolorowe zdjęcia wzmacniają te odczucia.
Książka nietypowa jak na ten rodzaj literatury, napisana lekkim, gawędziarskim językiem, dzięki czemu czyta się bardzo przyjemnie, a zdjęcia ogląda z zaciekawieniem.
Lubimy czytac.pl
TEGO SAMEGO AUTORA: Gaspar da Gama
Boże Narodzenie 1524 roku. W Indiach umiera słynny portugalski żeglarz Vasco da Gama, pozostawiając po sobie testament, w którym nakazuje odnaleźć niezwykle poważanego przezeń człowieka, Gaspara da Gamę. Ślady poszukiwań prowadzą do znanego z handlu miasta Poznania. Odnalezienie Gaspara to jednak nie tylko wykonanie woli admirała, lecz także możliwość wskazania drogi do zdobycia niewyobrażalnej fortuny i władzy...
Gaspar da Gama to pięknie wydana, poruszająca opowieść, inspirowana losami wybitnego żeglarza, Polaka i poznaniaka, który miał wielki wkład odkrycia geograficzne XV i XVI wieku.
lubimyczytac.pl
|