Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
1 kwietnia 2023
Wspomnienie o św. Janie Pawle - 2 kwietnia 2023
Lech Makowiecki

Lech Makowiecki zaprasza na Muzyczny Wieczór z Historią

Szczęść Boże! W ramach aktywnej obrony medialnej dobrego imienia św. Jana Pawła II nagrałem w radiowej Jedynce kolejny już, muzyczny „Wieczór z Historią”. Przypominam w nim biografię i dorobek naszego wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły. I staję zdecydowanie w obronie Jego dobrego imienia, przytaczając liczne przykłady zwalczania Kościoła przez faszyzm, komunizm, szeroko pojmowaną lewicę i brutalne metody stosowane przez tajne służby PRL. Ilustracją programu są przepiękne ballady, piosenki i pieśni inspirowane słowami papieża-Polaka. W ww. „Wieczorze z Historią” zaśpiewali: Stan Borys, Andrzej Trojak, Paweł Orkisz, Jacek Kowalski, Maciej Wróblewski, raperzy „Basti”, „Tektyw” i „Bosski”, zespoły: "De Press", „Zayazd"…

W finale zapraszam wszystkich słuchaczy do udziału w Marszu w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II. (2 kwietnia 2023)

Na stronie Jedynki czytamy: W związku z dwutygodniowym cyklem audycji "Wieczór z historią", Lech Makowiecki zaprosił słuchaczy na muzyczne wspomnienie o papieżu Polaku wcześniej. Jan Paweł II zmarł bowiem 2 kwietnia 2005 roku. Podczas audycji wybrzmiały m.in. "Góralska Opowieść" zespołu Zayazd, "Mądry" zespołu Trojak Street Combo, "Dom na skale" w wykonaniu raperów Basti-Tektyw czy "Będziemy się radować" Pawła Orkisza.

Lech Makowiecki zastanawiał się, "skąd nagle pojawił się tak nieprawdopodobny atak" na ten "największy, do tej pory niepodważalny i sprawdzony dokładnie w procesie beatyfikacyjnym, autorytet papieża Polaka". Przypomniał, że jako człowiek, który połowę swojego życia przeżył w PRL-u, jest odporny na tego typu manipulacje. - Zbyt dobrze pamiętam słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II. Przecież z bliska obserwowałem brutalną, wyrafinowaną wojnę, jaką władza wydała swemu narodowi - zaznaczył.

Dodał, że patrząc na Kościół, postrzega go "przez pryzmat tamtych kapłanów męczenników". Prześladowanych, torturowanych i skrytobójczo zamordowanych przez sowieckie i komunistyczne służby. Wybór Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 zdaniem prowadzącego audycję "dał sygnał do wzmożenia działań wymierzonych w polski Kościół i jego kapłanów". Przywołano takie nazwiska jak ks. Leon Błaszczak, ks. Jerzy Popiełuszko czy ks. Sylwester Zych.