Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
7 października 2009
Rewelacyjna "Zdrada" Srokowskiego
Ania E. Kuśniarek

Niebawem ukaże się na rynku księgarskim drugi tom fascynującej sagi kresowej Stanisława Srokowskiego, dzieło monumentalne i pełne dramatyzmu, w którym indywidualne losy bohaterów splatają się z wielką historią europejską. A przejmujące wątki miłosne w żywej narracji odsłaniają głębię ludzkich przeżyć i tajemnicę ludzkiego losu.

„Zdrada” znakomicie kontynuuje główne wątki „Ukraińskiego kochanka”. Roztacza bogatą panoramę Kresów z ich wielką kulturą i okrutnymi dramatami. Srokowski sięga do głębokich warstw historii, by unaocznić sens pamięci. W powieści jak w zwierciadle odbijają się polskie fobie, kompleksy, zadry narodowe, fantasmagorie, przekleństwa i mity. Piękny i tragiczny wątek miłosny młodej Polki i ukraińskiego chłopca wpisuje się w krąg najciekawszych obrazów literatury europejskiej. Pełną napięcia fabułę wspierają realne wydarzenia, dokumenty, fakty, opowiadania i relacje świadków. Każdy wrażliwy czytelnik znajdzie w powieści ważny obraz dla siebie, barwą postać i smak znakomitej literatury.

Internetowa strona pisarza www.srokowski.art.pl

Książkę można zamawiać:

• poprzez e-mail: piotr@arcana.pl
• bezpośrednio u wydawcy: Wydawnictwo ARCANA, Kraków, tel 0-12 429-56 29; tel./fax (012)422-84-48)
• przez Internet, klikając w Googlach imię i nazwisko autora oraz tytuł.

Ania E. Kuśniarek
Agencja Literacka


Stanisław Srokowski

O pierwszym tomie „ Ukraińskim kochanku” pisali m.in.:

*

„Piękny i wstrząsający epos..." – Krzysztof Masłoń, „Rzeczpospolita”...

*

„Polecam wszystkim doskonałą powieść Stanisława Srokowskiego, świetnie oddaje klimat Kresów Południowo-Wschodnich"(...) - ks. T. Isakowicz- Zaleski;

*

„Nie powinno jej zabraknąć w żadnej bibliotece publicznej. Nie pozwólmy znowu doprowadzić do sytuacji, w której wychowały się trzy pokolenia bez pamięci." - Czesław Starosta, "Gość Niedzielny";

*

„Piękna w swym tragizmie opowieść o końcu świata Kresów" - Magdalena Ślusarska, historyk kultury, UKSW, "Rzeczpospolita"

*

„Tom chwalę, bo wysoko cenię" Włodzimierz Odojewski.